מאמרים

פיננסי בפשטותו - חלק II

אין באמת צורך בעלייה עם מטוס לאוויר בכדי להכנס אל מודעת החופש שכולנו מחפשים מפעם לפעם. החברה מכתיבה לנו דפוסי התנהגות ותנאים לאורח חיים בהם אנו מרגישים שעלינו לעמוד בכדי להיות מרוצים, וזו בהחלט בעיה במדינה בה המחירים יקרים והשכר נמוך.

יש ללמוד מחדש מידות, לחזור ולהנות מהנאות פשוטות ונגישות. ים, חברים, מוזיקה טובה, כלב נאמן בפארק, יש בכל אחד מהדברים הללו די בכדי למלא ליבו של אדם מבלי שעליו לבזבז מאות ואלפי שקלים על דברים שרואים בפרסומות ובסרטים. ייעוץ זוגי הוא לא הפיתרון האוטומטי והיחידי לבעיות בקשר, למרות שזו בדיוק הדרך בה הדמויות האהובות עלינו בסדרה כלשהי בוחרות. אפשר לנסות להקשיב אחד לשני, לדבר עם חבר חכם, כל זאת למרות שהכנסנו לראש שלכל דבר צריך מתווך עם תעודה. אין צורך ברכישת חולצה מבית המותג הצרפתי המפואר ביותר, גם אם הבד מעט יותר נעים. יש רק להסתכל שמאלה ולהבחין בחולצה המיוצרת בארץ ונמכרת בחמישית המחיר. וכן, אדם לא מוכרח לאכול מנה בשרית ביום בכדי להשאר בריא ושבע רצון.

לחזור אל חיים פשוטים, לא בתחושת כפייה, אלא מתוך רצון אמיתי. כך במהרה הגוף והנפש יתרגלו למציאות אחרת, וגם אם מחאות והפגנות אינן יביאו לשינוי, נוכל לחיות חיים מלאים ומספקים, להנות מכל שקיעה, מכל מגע חברי עם אדם ברחוב.

חזרה לחלק ראשון